Detta är resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2012. Se de senaste resultaten från Eskilstuna Basket Cup 2016 här.

Senaste resultat

Eskilstuna Basket Cup 2012 börjar
Slut
20/4
21/4
22/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
22040706 sö 22/04 14:45 Ellfolk Arena P99 Slutspel A Final Djursholm India... 27 - 48 KFUM Uppsala Ba...    
22040308 sö 22/04 15:45 Djurgårdsskolan P99 Slutspel B Final Alvik Basket 2 36 - 38 Eskilstuna Bask...    
22040107 sö 22/04 15:30 Sporthallen Stora P98 Slutspel A Final Högsbo Basket 41 - 24 KFUM Jämtland B...    
22040210 sö 22/04 18:00 Bollhuset 1 P98 Slutspel B Final Ockelbo Basket 37 - 32 Sundsvall Dragons    
22040105 sö 22/04 13:10 Sporthallen Stora P97 Slutspel A Final KFUM Uppsala Ba... 25 - 39 KFUM Uppsala Ba...    
22041208 sö 22/04 16:45 Årbyskolan P97 Slutspel B Final Enköpings BBK 35 - 45 Brahe Basket    
22040108 sö 22/04 16:40 Sporthallen Stora P96 Slutspel A Final Lobas 28 - 55 Unamuno Cadete ...    
22041008 sö 22/04 16:15 Vilsta P96 Slutspel B Final Eskilstuna Basket 34 - 37 Bollstanäs SK    
22041110 sö 22/04 17:45 Bollhuset 2 F99 Slutspel A Final Dolphins 18 - 36 Spånga Basket    
22041608 sö 22/04 16:30 Skiftingehus F99 Slutspel B Final Viby Basket Röd 21 - 23 Uppsala basket    
22040106 sö 22/04 14:20 Sporthallen Stora F98 Slutspel A Final Djursholm Indians 27 - 29 KFUM Uppsala ba...    
22042104 sö 22/04 13:00 British Junior F98 Slutspel B Final KFUM Örebro Basket 48 - 35 Ekeby if    
22040104 sö 22/04 12:00 Sporthallen Stora F97 Slutspel A Final KorsKu 19 - 38 KFUM Nässjö    
22041109 sö 22/04 16:45 Bollhuset 2 F97 Slutspel B Final Söderköping 20 - 18 Eskilstuna Basket    
22040109 sö 22/04 17:50 Sporthallen Stora F96 Slutspel A Final Eskilstuna Basket 39 - 36 Täby Basket Röd    
22041108 sö 22/04 15:45 Bollhuset 2 F96 Slutspel B Final Forum Fighters 17 - 20 Malbas    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
22040209 sö 22/04 16:45 Bollhuset 1 P98 Slutspel B Semifinal Djursholm India... 19 - 34 Ockelbo Basket    
22040607 sö 22/04 16:40 Sporthallen Lilla F01 Vidarespel Vit Skuru IK Vit 18 - 25 Täby Basket Vit    
22040809 sö 22/04 16:30 Munktell Innebandy F00 Vidarespel Blå KFUM Blackeberg... 18 - 28 KFUM Blackeberg...    
22040208 sö 22/04 15:45 Bollhuset 1 P98 Slutspel B Semifinal Sundsvall Dragons 59 - 16 FUBB    
22040606 sö 22/04 15:30 Sporthallen Lilla P00 Vidarespel Vit Täby Basket Vit 43 - 41 BK Gladan Vit    
22040808 sö 22/04 15:30 Munktell Innebandy F00 Vidarespel Vit KFUM Uppsala Ba... 34 - 13 Ik Eos Lund    
22040904 sö 22/04 15:30 Munktell Innebandy P01 Vidarespel Blå Djursholm Indians 18 - 17 KFUM Blackeberg...    
22042307 sö 22/04 15:30 Eskil F01 Vidarespel Blå KFUM Katrinehol... 20 - 21 Djursholm Indians    
22041207 sö 22/04 15:00 Årbyskolan P97 Slutspel B Semifinal Brahe Basket 52 - 38 KFUM Katrinehol...    
22041607 sö 22/04 15:00 Skiftingehus F99 Slutspel B Semifinal Ullvi Basket 19 - 25 Uppsala basket    
22040207 sö 22/04 14:45 Bollhuset 1 P98 Slutspel B 1/4 Final Djursholm India... 60 - 17 Söderköping    
22040307 sö 22/04 14:45 Djurgårdsskolan F99 Slutspel A Semifinal Spånga Basket 21 - 13 Täby Basket vit    
22041107 sö 22/04 14:45 Bollhuset 2 P98 Slutspel B 1/4 Final Ockelbo Basket 37 - 16 KFUM Tyresö Basket    
22040807 sö 22/04 14:30 Munktell Innebandy F00 Vidarespel Blå KFUM Blackeberg... 45 - 12 Skuru IK/Boo    
22041007 sö 22/04 14:30 Vilsta P96 Slutspel B Semifinal Bollstanäs SK 34 - 30 KFUM Uppsala Ba...    
22042306 sö 22/04 14:30 Eskil P00 Vidarespel Blå Eskilstuna Basket 26 - 53 KFUK KFUM Huddi...    
22041206 sö 22/04 14:00 Årbyskolan P97 Slutspel B Semifinal Täby Basket 31 - 35 Enköpings BBK    
22041606 sö 22/04 14:00 Skiftingehus F99 Slutspel B Semifinal Viby Basket Vit 10 - 16 Viby Basket Röd    
22040206 sö 22/04 13:45 Bollhuset 1 P98 Slutspel B 1/4 Final Sundsvall Dragons 63 - 37 Brahe Basket    
22040306 sö 22/04 13:45 Djurgårdsskolan F99 Slutspel A Semifinal Eskilstuna Basket 22 - 41 Dolphins    
22041106 sö 22/04 13:45 Bollhuset 2 P98 Slutspel B 1/4 Final KFUM Central st... 29 - 41 FUBB    
22040806 sö 22/04 13:30 Munktell Innebandy F00 Vidarespel Blå KFUM Blackeberg... 30 - 22 Duvbo IK 1    
22041006 sö 22/04 13:30 Vilsta P96 Slutspel B Semifinal Eskilstuna Basket 59 - 20 Täby Basket Vit    
22041305 sö 22/04 13:15 Torsharg P99 Slutspel B Semifinal Sundsvall Dragons 20 - 42 Eskilstuna Bask...    
22041804 sö 22/04 13:15 Badmintonhallen 1 P01 Vidarespel Vit Alvik Basket Ol... 22 - 44 Uppsala Basket    
22041905 sö 22/04 13:15 Badmintonhallen 2 P01 Vidarespel Blå KFUM Blackeberg... 19 - 42 KFUM Blackeberg...    
22040605 sö 22/04 13:00 Sporthallen Lilla P00 Vidarespel Vit BK Gladan Vit 32 - 28 Ik Eos Lund    
22040705 sö 22/04 13:00 Ellfolk Arena P99 Slutspel A Semifinal KFUM Uppsala Ba... 29 - 40 KFUM Uppsala Ba...    
22041205 sö 22/04 13:00 Årbyskolan P97 Slutspel B 1/4 Final Eskilstuna Basket 15 - 37 KFUM Katrinehol...    
22041605 sö 22/04 13:00 Skiftingehus F99 Slutspel B 1/4 Final Uppsala basket 39 - 11 Haga Haninge    
22040205 sö 22/04 12:45 Bollhuset 1 F96 Slutspel B Semifinal Malbas 54 - 33 Bollstanäs SK    
Parken Zoo Vattenpalatset